KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16551003
nr 1655 1003
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Signerad, daterad Fenö gård Juli 1879. Blandteknik, bildmått: 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 4 november 2024
kl 18:26:23
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel